Jubileumsmatch - Juhlaottelu

Lördag 4.1 spelas det jubileumsmatch i Stjärnhallen för att fira 30 år av innebandy i Nykarleby. Det blir en match i sann All Stars anda innehållande både teknikutmaningar och spel där Antti Koivukangas fungerar som speaker. Före matchen kommer även några av föreningens legendarer att hyllas. I pausen bjuds publiken på kaffe och tårta. Det här kommer att bli något utöver det vanliga, så kom på plats för att fira 30 år av innebandy i Nykarleby!

Intäkterna från matchen kommer att gå till bildandet av en fond för att stöda innebandyjuniorer från mindre bemedlade familjer och för att stöda juniorer som blir kallade till innebandyförbundets läger.

Inträde: 5 €

Följande har bekräftat sin medverkan i Blue Fox All Stars

Backlund Markus
Englund Nils-Johan
Enlund Mikael
Hermanson Alf
Hermanson Olav
Holländer Robin
Höglund Ronny
Högstedt Patrik
Isomäki Jori
Kangas Kai
Klingenberg Jakob
Knutar Niklas
Koskinen Jari
Nybäck Niklas
Nyström Kim
Ojala Johnny
Pahkakangas Jarno
Söderman Peter
Tyni Erno

På föreningens Facebook-sida hittas ett evenemang för matchen: https://www.facebook.com/events/1386398724867412/

Facebook och Instagram har vi börjat presentera spelarna i Blue Fox All Stars. 

Senast uppdaterad fredag, 27 december 2019 14:11